Barschool.pl

Barschool.pl

Barschool.pl

Educating and inspiring Polish bar professionals

WSET Level 2 Award in Spirits

[English]

WSET LEVEL 2 AWARD IN SPIRITS

Kurs na 2 poziomie zaawansowania WSET Spirits, który pogłębia i systematyzuje wiedzę na temat wszystkich kluczowych kategorii alkoholi mocnych i likierów. Kurs podejmuje zagadnienia wpływu surowców i metod produkcji na różne style alkoholi w danej kategorii, a także rozwija degustacyjne umiejętności analityczne. 

Czego mogę się nauczyć?

Po ukończeniu kursu/zdaniu egzaminu,  będziesz w stanie szczegółowo opisać, jak surowce i metody produkcji wpływają na styl i jakość wszystkich najważniejszych rodzajów alkoholi mocnych, a dzięki temu świadomie dobierać je i rekomendować swoim klientom. Podczas kursu udoskonalisz swoje zdolności analityczno-sensoryczne prowadząc tasting i opisując dany alkohol na poziomie WSET Level 2 Systematic Approach to Tasting Spirits®, a także poszerzysz swoje anglojęzyczne słownictwo branżowe związane z produkcją, stylem i testowaniem alkoholi. 

Dla kogo?

Dla każdego, kto chce zrobić kolejny krok w stronę usystematyzowanej wiedzy o alkoholach i likierach; dla osób z szeroko rozumianej gastronomii i handlu: managerów barów, klubów i restauracji, barmanów z doświadczeniem, a także kierowników sklepów, profesjonalnych sprzedawców i przedstawicieli handlowych pracujących na co dzień z alkoholami mocnymi.

Aby przystąpić do niniejszego kursu nie jest wymagane ukończenie Level 1 Award in Spirits. Jeżeli jednak wkraczasz dopiero w świat wiedzy o alkoholach mocnych w języku angielskim, to gorąco rekomendujemy rozpoczęcie przygody z kursami WSET od poziomu 1-ego.

Uwaga! Kurs wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Program:

  • Podstawowe etapy produkcji alkoholi mocnych.
  • Różnice w procesie produkcji, a cechy charakterystyczne danej kategorii/stylu.
  • Charakterystyka i regulacje prawne głównych kategorii alkoholi mocnych.
  • Systematyczne podejście do degustacji, czyli jak opisać alkohol za pomocą WSET Level 2 Systematic Approach to Tasting Spirits® (SAT).
  • Tasting 26 rodzajów alkoholi mocnych wg SAT® .

Formuła kursu:

Formuła stacjonarna: kurs 3-dniowy (2 dni wykładowe, 3 dzień – egzamin) – 14 godzin wykładowych (+ zalecane 12 godzin samodzielnej nauki przed rozpoczęciem kursu).

Formuła online: 5 sesji telekonferencyjnych Zoom i wysyłka pakietów tastingowych (+ minimum 12 godzin samodzielnej nauki);

Język wykładowy: angielski (z polskim komentarzem prowadzącego).

Materiały szkoleniowe są wysyłane do uczestników przed rozpoczęciem kursu.

Egzamin:

Egzamin testowy, stacjonarny – 50 pytań wielokrotnego wyboru w języku angielskim. Czas trwania – 60 minut. Minimalny wynik do zdania egzaminu – 55%. Wypełnione testy egzaminacyjne są wysyłane do londyńskiej siedziby WSET i tam sprawdzane.

W linku poniżej znajduje się quiz z zestawem 12 przykładowych pytań o podobnym poziomie trudności jak te z testu egzaminacyjnego na niniejszym poziomie:

WSET SPIRITS LEVEL 2 Revision Quiz

Uczestnik, który zda egzamin, otrzymuje certyfikat wystawiony przez londyńską centralę Wine and Spirit Education Trust i pin-odznakę poziomu, który ukończył.

Cena:

2900 zł (cena brutto)

Cena obejmuje kurs (z przerwami kawowymi – f. stacjonarna), wszystkie materiały szkoleniowe, ich wysyłkę i opłatę za egzamin; możliwa płatność ratalna – zaliczka rezerwacyjna – 1400 zł, następnie 3 miesięczne raty po 500 zł.

Opłata za egzamin poprawkowy – 600 zł (za podejście).

Najbliższe kursy/egzaminy:

Warszawa – 3-5 lipca 2024 (KURS STACJONARNY)

  • 2 dni wykładowe: 3.07 (Śr), 4.07 (Czw); godz. 10:00-18:00;
  • egzamin: 5.07.2024 (Pt); godz. 10:00-11:00;
  • lokalizacja: Warszawa, Novotel Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia 1.

Zapisz się na kurs:

Uwaga! Barschool.pl zastrzega sobie prawo do anulowania/przeniesienia terminu kursu w przypadku nie zebrania się minimalnej ilości uczestników (6 osób). Organizator powiadomi o tym uczestników w terminie 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem kursu i zaproponuje osobom zapisanym przeniesienie do innej grupy (w innym terminie) lub zwrot kosztów kursu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za inne koszty powstałe przy okazji rezerwacji miejsca na kurs.

Pytania, wątpliwości? Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: rezerwacje.barschool@gmail.com / (+48) 603 226 669

Kursy WSET

Foto: Materiały promocyjne WSET